כל השיקולים לבחירת פרגולה מאלומיניום

עד שנת 2014 מי שביקש להקים פרגולה בביתו, ולא משנה היה אם מדובר על פרגולות אלומיניום או פרגולות עץ, נדרש לעבור מסכת בירוקרטית ארוכה וסבוכה שהייתה המכשול העיקרי שמנע הקמה של פרגולות בצורה חוקית. אנשים רבים לא נמנעו מכך ובחרו להקים מגוון של פתרונות הצללה וקירוי גם ללא הרישוי המתאים עד אשר המחוקק הבין את הבעיה ובשנת 2014 עבר "חוק הפרגולות" המתיר להקים פרגולות גם ללא קבלת היתר, כל עוד הן עומדות בתנאים המוגדרים בחוק. התוצאה לא איחרה לבוא ומדינת ישראל הוצפה בפרגולות ובמקום מסכת בירוקרטית התחלנו לשאול את עצמנו – מהו חומר הגלם המועדף לבניית פרגולות.

אם אתם מחפשים את התשובה הקצרה והפשוטה אז – פרגולה אלומיניום נחשבת בעיני המומחים לחומר הגלם האיכותי והטוב ביותר בעבור פרגולות. אבל אם אתם מעוניינים בהסברים מעמיקים יותר פשוט המשיכו לקרוא.

התקנת פרגולה מאלומיניום בגוון עץ
התקנת פרגולה מאלומיניום בגוון עץ

מה הופך פרגולות אלומיניום לבחירה המועדפת בעולם

לפני שנדבר על היתרונות של פרגולות העשויות מאלומיניום על פני פרגולות אחרות אנחנו רוצים להתעכב מעט על האלומיניום שנמצא בבסיסן. האלומיניום הוא למעשה יסוד כימי מתכתי אשר נמצא בשכיחות רבה בקרום כדור הארץ בצורה טבעית, על פי המחקרים מדובר על החומר השלישי הנפוץ ביותר אחרי חמצן וצורן. בזכות תכונותיו הטבעיות אשר מתבטאות בכושר עמידות גבוהה וצפיפות נמוכה הוא נהפך בשנים האחרונות לחומר הגלם הנפוץ ביותר כיום בעולם הבנייה.

הליך הכרייה והעיבוד של האלומיניום הוא ארוך, מסורבל וכזה שדורש שימוש באנרגיה רבה. בעבר לא היו דרכים אחרות לייצר מוצרים מאלומיניום, אך כיום כ – 90% מכל האלומיניום שנמצא בשימוש מקורו באלומיניום ממוחזר שהליך ייצורו דורש רק 5% אנרגיה לעומת הליך הכרייה. השילוב הזה של עמידות גבוהה, משקל נמוך והליך ייצור אקולוגי עומדים בלב השיקולים והיתרונות שיש לפרגולות אלומיניום על פני סוגי הפרגולות האחרות.

היתרונות של פרגולה מאלומיניום

 • עמידות
  העובדה שהאלומיניום הוא חומר גלם עמיד מטבעו היא נקודת התחלה נהדרת, אך כדי להקנות לפרגולות אלומיניום את רמת העמידות הדרושה אנחנו מעבירים את האלומיניום תהליך שנקרא פסיבציה. מדובר על הליך מיוחד שבסופו האלומיניום מקבל תכונות נוספות המאפשרות לו שלא להחליד או לפתח קורוזיה וחלודה. כיוון שפרגולות אלומיניום עתידות לעמוד בחוץ ועליהן להתמודד עם פגעי מזג האוויר, בין שמדובר על השמש היוקדת של אוגוסט או על סופות וגשמים חזקים בחודשי החורף, התכונה הזו היא אחד היתרונות הבולטים ביותר.

 • משקל נמוך
  עוד יתרון שדיברנו עליו שמאפיין את האלומיניום בתצורתו הטבעית הוא משקל נמוך אשר גם לו יש חשיבות רבה בכך שפרגולות אלומיניום נעשו לפתרון ההצללה והקירוי הטוב ביותר. נהוג לבנות פרגולות משני אלמנטים מרכזיים – שילדה וחיפוי. הבסיס של הפרגולה הוא החלק המרכזי כיוון שהוא צריך לעמוד בעומס המשקל של התקרה, אך גם להישאר יציב ואיתן, והאלומיניום מאפשר לנו בדיוק את זה וכך פרגולות האלומיניום נחשבות גם לפתרון הבטיחותי ביותר בהיבט ההנדסי.

 • מהירות התקנה
  אם ניקח את שני היתרונות של פרגולות האלומיניום שציינו עד כה, עמידות ומשקל נמוך, נראה כי החיבור שלהם מבטיח כי כל הליך ההתקנה והעבודה שמסביב לא יסבול מעיכובים ותקלות ואכן הרכבה של פרגולת אלומיניום נחשבת למהירה ביותר ולכזו שאפשר לבצע גם בלי צוות גדול של עובדים.

 • תחזוקה
  מי שהיה לו פעם פרגולת עץ יודע שאומנם מדובר על פתרון עיצובי שמעניק מראה טבעי, אך כמות עבודת התחזוקה הנדרשת כדי לשמור על העץ שלא ייהרס היא בלתי נתפסת ואם כשלנו והעץ נהרס חלקי החילוף יעלו לנו כסף רב. בזכות תכונותיו הטבעיות של האלומיניום, ויותר מכך בזכות הליך הפסיבציה שעוברים פרופילי האלומיניום, אין צורך לעבוד ולתחזק את פרגולת האלומיניום כלל וכלל. פרגולה שעשויה מאלומיניום לא תחליד ולא תתבלה והמראה שלה יישמר כפי שהוא גם בעוד שנים רבות.

 • סוגים שונים ושילוב של פתרונות טכנולוגים
  החוזק המבני והיציבות המובנית בלוחות האלומיניום מאפשרים לנו לייצר חתכי אלומיניום מדויקים אשר עדיין מסוגלים לספק את אותה רמת יציבות וחוזק. בזכות כך אנחנו יכולים לייצר פרגולות אלומיניום גם בעיצובים שונים ולאו דווקא בתצורה הקלאסית, וכיום בזכות השילוב של פתרונות טכנולוגים אנחנו גם יכולים לבחור בפרגולות אלומיניום מתקפלות או חשמליות שמאפשרות שליטה מלאה על הפרגולה בדרכים שאף חומר גלם אחר לא יכול להציע.

פרגולה אלומיניום בצבע לבן
פרגולה אלומיניום בצבע לבן
 • צבעוניות בלתי נגמרת
  בעבר מעצבים רבים בחרו בעץ כדי לבנות ממנו פרגולות רק כי הם רצו להקנות לחלל מראה טבעי ומעודן, אך כיום גם המעצבים האלו בוחרים בפרגולות אלומיניום וזאת בשל אפשרויות העיצוב הבלי נגמרות שיש להן. מעבר לעיצוב האדריכלי שעליו דיברנו בסעיף הקודם, אפשר גם לצבוע את האלומיניום בכל צבע שרוצים וזה אומר שאפשר גם להזמין פרגולות אלומיניום דמוי עץ. אצלנו באלום עת תמצאו את מצבעת האלומיניום המשוכללת והמתקדמת ביותר בישראל.

 • חיסכון כלכלי
  האלומיניום משמש גם אמצעי להפחתת השימוש בחשמל וזאת בזכות כך שפרגולת האלומיניום מסייעת לנו לשמור על טמפרטורה פחותה בתוך האזור המוצלל. האלומיניום משמש גם פתרון קירוי, אך הוא גם מספק רמת בידוד תרמי והשילוב הזה מצליח להוריד כמה מעלות מהבית כולו. פרגולות אלומיניום חשמליות מספקות גם פתרון לחימום הבית בימי החורף בזכות היכולת שלנו לפתוח אותן ולאפשר לקרני השמש לחדור ולחמם את הבית.

 • התאמה מלאה לצרכים
  את פרגולות האלומיניום אפשר להזמין בצורה כזו שכל חלק וחלק מותאם לצרכים שלך. בין שמדובר על פרגולת אלומיניום תלויה כאשר אין מספיק מקום להציב בסיס על הרצפה ובין שמדובר על חיבור של תוספים שונים כמו תאורה או מרזבים מובנים בתוך שלבי הפרגולה, ייצור פרגולות האלומיניום יכול להיעשות לפי כל אחת מהדרישות והצרכים שלכם.

 • מחיר הפרגולה
  אם נסתכל רק על המחיר של פרגולת אלומיניום לעומת פרגולת עץ אז נראה כי חומרי הגלם של פרגולות האלומיניום יקרים במעט יותר מאשר העץ. אבל כאשר בוחנים את מחיר הפרגולה צריך לבחון גם את המחיר של ההתקנה עצמה ושל התחזוקה השוטפת של הפרגולה ובשקלול כל הפרמטרים האלו יחדיו המחיר של פרגולת אלומיניום הוא המשתלם ביותר.

 

אצלנו ב"אלום עץ" תוכלו למצוא היצע רחב של פרגולות אלומיניום מעוצבות ואיכותיות אשר ממתינות לכם כבר עכשיו במחסן האלומיניום שלנו.

צרו אתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים על הדגמים השונים שקיימים במלאי או כדי להזמין פרגולה בהתאמה מלאה אליכם.

פרגולה אלומיניום בצבע לבן

לקבלת הצעת מחיר והזמנות

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך...

פרופילי אלומיניום בגוון עץ - מפעל "אלום עץ"

פרופילים לבניה קלה

האלומיניום בשירות הבניה הקלה תחום הבניה הקלה צובר תאוצה מרשימה בשנים האחרונות כאשר הבחירה בשימוש בפרופילים מאלומיניום כחומר הגלם העיקרי

המשך קריאה »
דילוג לתוכן