פרופילים לבניה קלה

האלומיניום בשירות הבניה הקלה

תחום הבניה הקלה צובר תאוצה מרשימה בשנים האחרונות כאשר הבחירה בשימוש בפרופילים מאלומיניום כחומר הגלם העיקרי לבניה קלה מעניק יתרון משמעותי על פני שיטות הבניה הרגילות.

חשוב להבין, אם הזמן הנדרש לבנות בית שלם בשיטת הבניה הקלה מוערך כעשרה ימים לבניית השלד ועוד כ – 4 חודשים של עבודות הגמר והחיבור לתשתיות, אז לבנות חדר על הגג, פרגולה מאלומיניום או ביצוע עבודות חיפוי אלומיניום למבנה הן פעולות שמסתיימות בכמה שעות עבודה בלבד או ימים בודדים.

על כך יש להוסיף את אלמנט המשקל הקל של האלומיניום כך שהמשקל הכללי שמתווסף ליסודות הבניין הוא משמעותית נמוך מכל האפשרויות האחרות, ואין חשש שהבניין יפגע מכך.

האלומיניום כחומר גלם איכותי ביותר

האלומיניום קיים בעולם מראשיתו, שכן מדובר על אחד מהיסודות שמרכיבים את טבלת היסודות. מדובר בעצם על מתכת והיא היסוד השלישי בשכיחותו בכדור הארץ, מה שהופך את האלומיניום למתכת הנפוצה ביותר. אבל למרות שהיוונים הקדומים כבר השתמשו באלומיניום, עברו אלפי שנים עד שהאלומיניום נעשה חומר גלם שימושי במובן שאנחנו מכירים כיום כיוון שכמעט בלתי אפשרי להפרידו בשיטות שהיו ידועות אז.

ב – 1909 ייצור האלומיניום חווה קפיצה מהותית בזכות גילוי שיטה לייצורו באמצעים זולים ונגישים, אך בעיקר בזכות העובדה שבמהלך תהליך הייצור, האלומיניום זוכה לתכונות טובות עוד יותר כמו משקלו הסגולי שהוא כשליש משל פלדה. כיום נהוג להשתמש בעיקר באלומיניום ממוחזר אשר מצריך שימוש מופחת באנרגיה.

היתרונות של פרופיל אלומיניום לבניה קלה

מאז מהפיכת הבניה הקלה הביקוש לפרופילים מאלומיניום גובר משנה לשנה. הבניה הקלה מאפשרת לבנות בתים במהירות גבוהה פי כמה מכל שיטת בניה אחרת, כך שזה לא מפתיע שהשימוש בה הורחב גם לתחומים אחרים כמו הקמת פרגולות אלומיניום, גדרות אלומיניום, חיפויי אלומיניום ועוד.

מה שעומד בבסיס הבניה הקלה ומאפשר את המהירות הייחודית של שיטת עבודה זו הם חומרי הבניה הייחודיים כדוגמת פנל מבודד וכמובן האלומיניום שנחשב לחומר הגלם העיקרי בבניה הקלה ועוד.

לאלומיניום תכונות רבות ולהלן העיקריות שבהן:

 • עמידות בפני פגעי מזג האוויר
 • חוזק מבני
 • משקל סגולי נמוך בשליש משל פלדה
 • נוח לעבודה והרכבה
 • אפשר לעצבו בכל צורה שרוצים
 • לא דורש תחזוקה
 • מחיר העלות נמוך
 • אינו מתבלה

העובדה שהאלומיניום זוכה לתהילה כה רבה בענף הבניה הקלה היא בשל היותו חומר גלם קל משקל שאפשר לעבד ולהרכיב אותו בצורה נוחה, אך לא מעט מכך אפשר גם לזקוף לעובדה שהשימוש בו נופל בחוק תחת ההגדרה של "עבודה מצומצמת".

היתר עבודה מצומצמת

בשנת 2017 מדינת ישראל הכניסה שינוי לתקנות התכנון והבנייה שמאפשר למי שמעוניין לקבל היתר לעבודה מצומצמת. מדובר על אישור רשמי אשר הליך קבלתו מהיר בהרבה מכל הליך בירוקרטי אחר שהורגלנו אליו מטעם הרשויות. על פי התקנות החדשות העבודה המצומצמת מוגדרת ככזו שנעשית במבנה קיים, או לידו, ושאינה משנה את שלדת המבנה.

החוק מגדיר את הפעולות הבאות כעבודה מצומצמת:

 • סגירת מרפסת בתריסים
 • התקנת פרגולה
 • התקנת אנטנות וצלחות לוויין
 • בניית גדר לגינה
 • התקנת סוכך עונתי
 • עבודות נגישות
 • מתקני טיהור אוויר ושופכין

 

כפי שניתן לראות מהפירוט שמציע החוק בעצמו, פעולות כמו בניית גדר גינה, הקמת פרגולה ואפילו סגירת חורף למרפסת, נחשבות כעבודה מצומצמת. אבל חשוב להבין כי בכדי שסגירת מרפסת או התקנת פרגולה ייחשבו לעבודה מצומצמת, הם חייבים להיעשות בשיטת הבניה הקלה ותוך כדי שימוש בחומרים כמו אלומיניום ופנל מבודד. מי שמעוניין לסגור את המרפסת עם בלוקים יגלה כי פעולה שכזו נחשבת לשינוי מהותי למבנה ולכן היא דורשת אישורים אחרים וסבוכים יותר לקבלה.

** בהקשר זה חשוב לנו לציין כי חוקי הבנייה נוטים להשתנות בין הרשויות המקומיות השונות, כך שתמיד מומלץ לבדוק ולהתייעץ בנוגע לחוקי הבנייה הרלוונטיים לאזור מגוריכם ויש לבדוק את החוק לפני קבלת כל החלטה.

במחסני האלומיניום של אלום עץ תוכלו למצוא את כל אשר נחוץ לכם לבניית פרגולות אלומיניום, גדרות לגינה וחיפוים לבניינים. מכיוון שכל המוצרים שלנו באלום עץ עשויים מאלומיניום איכותי, אנחנו מציעים מגוון רחב של פרופילי אלומיניום חתוכים ומותאמים לכל פרויקט

לפרטים נוספים והזמנות – צרו אתנו קשר.

פרופילי אלומיניום בגוון עץ - מפעל "אלום עץ"

לקבלת הצעת מחיר והזמנות

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך...

דילוג לתוכן